Related Posts with Thumbnails
""Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn 21/87" "i must not fear. fear is the mindkiller. fear is the little death that brings total obliteration. i will face my fear. i will permit it to pass over me and through me. and when it has gone past i will turn the inner eye to see its path. where the fear is gone there will be nothing. only i will remain."

16 Mart 2011 Çarşamba

Geometriİstatistik ya da mühendislik  alanında  eğitilmedim -lisedeki tedrisatı saymazsak- ama geometri ve matematiği severim diferansiyel geometri ve olasılık kuramları üstünde naçizzane kendi teori ve ispatlarım var.  Lisede math hocamın tavsiyesi ile Fermant'nın son teorermi için farklı bir ispat bulduğumu düşünerek tübiatak'a da bir çalışma bile yollamıştım. Wiles'dan ilham aldığım gerekçesiyle kabul etmemişlerdi. Neyse ama hala ilgilenirim.

Bloggerde bu yönde bir içerik sunan blogger bulamadığımdan şaşırmıştım. Neyse bu yönde bir blog içeriği biraz fazla spesifik kaçacağı için ve ekstra zamana ihtiyaç duyulacağı için bu hususu şimdilik erteleyeceğim.

Fakat    bu konuda merakları olanlar için   çok tatmin edici olmasa da faydalı olabilecek bir iki site;

http://www.geometryexpressions.com/

http://mathforum.org/advanced/geom.html

http://www.mathpages.com/home/igeometr.htm

resim: M.C.Escher'in , Angel isimli hiperbolik mozaiği.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Miğferimi cilalıyorum gibi görünüyor ama çaktırmadan da seni kesikliyorum. Sen usulca yorumunu bırak. Arkanı dönünce miğferi, üstüpüyü fırlatıp ne yazdığına bakacağım... hehe.

Related Posts with Thumbnails